Ve Vsetíně bude koncertovat Marta Töpferová v muzikantském Latin triu
Ve Vsetíně bude koncertovat Marta Töpferová v muzikantském Latin triu
foto: DK Vsetín

Vsetín – Umělkyně, zpěvačka a skladatelka latinskoamerické hudby Marta Töpferová se představí se svým triem ve vsetínském Domě kultury. Latin trio, které tvoří česká rodačka, chilský písničkář Alejandro Soto Lacoste a argentinský multiinstrumentalista Gabo Naas, zahraje vsetínskému publiku tradiční latinskoamerické i autorské písně. Koncert se koná ve čtvrtek 20. října v 19 hodin v Malém sále.

„Martu Töpferovou přivítáme na Vsetíně potřetí. Získala si tady již své publikum a věřím, že koncert přiláká i další milovníky latinskoamerické hudby, kteří Martu Töpferovou ještě neslyšeli,“ láká na koncert produkční z Domu kultury Vsetín Zdeněk Holoubek. Repertoár Latin tria se skládá z rytmů a stylů jako chilská cueca, argentinská chacarera a zamba, venezuelské joropo a vals, andské huayno i výběru autorských písní. „Každý koncert Marty Töpferové je svátkem a setkáním s ojedinělým hlasem a hudebním naturelem, který – myslím si – v koutku duše rezonuje v každém z nás,“ dodává Holoubek a zve na temperamentní podívanou, kterou není radno si nechat ujít.

Marta Töpferová se po emigraci do USA v roce 1987 prosadila jako osobitá umělkyně, etablovala se na hudební scéně v New Yorku a spolupracuje s nejlepšími hudebníky z oblasti latiny, jazzu i vážné hudby. Tato zkušenost se odráží v jedinečném stylovém mixu její vlastní tvorby. Po návratu do Česka začala psát písněˇ v rodném jazyce inspirované moravským folklórem a slovanskou hudbou. Hudebnice se doprovází na venezuelské cuatro a perkuse spolu s autentickým doprovodem Alejandra Soto Lacoste (kytara, dvanáctistrunná kytara, akordeón, klavír, zpěv) a Gaba Naase (kytara, mandolína, basa, klarinet, zpěv).

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín