Užijte si podzimní prázdniny s muzeem
Užijte si podzimní prázdniny s muzeem
foto: Muzeum regionu Valašsko

Vsetín, Lešná – Zvažujete, co podniknout během nadcházejících podzimních prázdnin? Muzeum regionu Valašsko pro vás připravilo na zámcích Vsetín a Lešná u Valašského Meziříčí tradiční program pro rodiny s dětmi, který nabídne kreativní tvoření a spoustu další zábavy s tématikou podzimu.
   V Lešné u Valašského Meziříčí proběhne akce ve středu 27. a čtvrtek 28. října, vždy od 9 do 16 hodin. Těšit se můžete na výtvarné dílny, ve kterých si vyzkoušíte šikovnost svých rukou i tvůrčího ducha. „Součástí programu budou i další zábavné aktivity pro celou rodinu. Příchozí si budou moci navíc projít v rámci jednoho vstupného i výstavy Fotografie hub a Mince a platidla,“ doplnila kurátorka programu v Lešné Kristýna Pončíková.
   Na Vsetíně se Podzimní prázdniny v muzeu skuteční ve čtvrtek 28. a pátek 29. října. Akce začíná v 9 a končí v 15 hodin. Stejně jako v Lešné bude záležet čistě na vás, kdy přijdete a kolik času na akci strávíte. „Můžete tvořit ve výtvarné dílně pro malé i velké nebo třeba vyrazit na velkou podzimní pátračku, která vás provede zámkem i přilehlým parkem,“ přiblížil kurátor akce František Mucha. I v tomto případě si budou moci návštěvníci v rámci zaplaceného vstupného projít zámecké výstavy, expozice a další prostory zámku.
   Akce se řídí platnými epidemiologickými nařízeními. Další podrobnosti najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz nebo Facebooku @muzeumregionuvalassko
Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzea regionu Valašsko