Učitelé výtvarné výchovy vystaví svá díla v Galerii Stará radnice ve Vsetíně
Učitelé výtvarné výchovy vystaví svá díla v Galerii Stará radnice ve Vsetíně
foto: DK Vsetín

Vsetín – Čtyři učitelé výtvarné výchovy – Kateřina Davidová, Miroslava Němcová, Radim Trčálek a Lena Ficová – zvou ke zhlédnutí své aktuální výtvarné tvorby. Výstava nazvaná „… potkali se zas…“ obsahuje pestrou paletu děl, ve které nechybí kresby, akvarely, malby, ale ani fotografie či prostorová tvorba. Výtvory pedagogů budou vystaveny v Galerii Stará radnice ve Vsetíně od 4. listopadu. Vernisáž proběhne tentýž den v 17 hodin za hudebního doprovodu Marie Davidové a hostů.

Přátelství čtyř kreativních lidí a učitelů výtvarné výchovy má kořeny na ZUŠ Vsetín, kde se kdysi dávno potkali a vytvořili společně kreativní pracovní podhoubí. „Rádi spolu pracujeme, plánujeme, vzpomínáme, ale hlavně sdílíme humor, obdiv k dětskému výtvarnému projevu, vztah k přírodě a lásku k české animované tvorbě – zvláště k pohádkovému seriálu B. Pojara: ‚Pojďte pane, budeme si hrát‘,“ říkají o sobě pedagogové a výtvarníci.

Na výstavě budou k vidění kresby, malby, akvarely, fotografie, design, experiment, akční i prostorová tvorba, ale hlavně humor! „Zahájení výstavy proběhne v pátek 4. listopadu od 17 hodin, navštívit ji bude možné vždy v otevírací době Galerie Stará radnice – denně mimo pondělí od 14 do 17 hodin,“ doplnil organizátor Zdeněk Holoubek. Výstavu bude možné navštívit až do 4. prosince.

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín