The Cinelli Brothers míří do ValMezu
The Cinelli Brothers míří do ValMezu

Val. Meziříčí – V rámci akce Podzimní jazz & bluesové dny zavítají do Valmezu v pondělí 17. října britští The Cinelli Brothers. Koncert proběhne na Malé scéně za oponou od 19.30 hod.

The Cinelli Brothers představují novou generaci hudebníků, vášnivě sdílejících lásku k blues, soulu, R&B a autentickému hraní, díky němuž se blues stalo základním kamenem světové hudební historie.

Projekt zrozený ze společné vášně pro americké elektrické blues z Chicaga a Texasu 60. a 70. let. Bratři Cinelliové, Marco (kytarista a zpěvák) a Alessandro (bubeník), se rozhodli vytvořit energickou kapelu představující originální repertoár ve stylu legendárních labelů Chess Records a Motown. Bluesový svazek bratrů brzy posílil baskytarista Enzo Strano a Tom Julian-Jones na harmoniku a kytaru, a tak vznikli The Cinelli Brothers. Jejich debutové album Babe Please Set Your Alarm vyšlo v roce 2018. Album vystoupalo postupně na druhou pozici v žebříčku IBBA (Independent Blues Broadcasters 'Association). Kapela byla představena rozsáhlými profily v Blues in Britain, Blues Matters, Classic Rock a dalších časopisech. Deska obsahuje devět originálních skladeb a tři covery: Chain of Fools (Aretha Franklin), Back Door Man, který zůstává věrný stylu Willieho Dixona a Princeův Kiss.

V letech 2020 a 2021 byla kapela opakovaně nominována v rámci UK Blues Awards jako Blues Band of the Year (britský bluesový soubor roku). Kdo má rád syrové kytarové rify, emotivní bluesové vyjádření a skvěle dusající rytmiku, ten by měl navštívit koncert britské bluesové kapely The Cinelli Brothers.

Marco Cinelli – voc, g, keys; Tom Julian -Jones – g, harm, voc; Enzo Strano – b, voc; Alessandro Cinelli – dr

Vstupné:na místě 200 Kč, v předprodeji 180 Kč
Místo konání: Malá scéna za oponou, Velký sál KZ
Pořadatel: Malá scéna za oponou

KZ Val. Meziříčí