Novou sezónu cyklu Divadlo dětem zahájí pohádka Vodník Česílko
Novou sezónu cyklu Divadlo dětem zahájí pohádka Vodník Česílko
foto: DK Vsetín

Vsetín – Zahájení nové divadelní sezóny osmadvacátého ročníku cyklu Divadlo dětem je tady. Dramaturgové z Domu kultury Vsetín opět připravili pestrý program plný dětských příběhů a oblíbených pohádek v podání hostujících divadel z celé republiky. Divadelní představení budou probíhat vždy jednu neděli v měsíci od 16 hodin v sálu Divadla v Lidovém domě. Na první představení se mohou malí diváci i dospěláci těšit v neděli 16. října.

„V letošní sezóně jsme pro nejmenší diváky v rámci cyklu Divadlo dětem – Okno do světa pohádek připravili šest představení, která můžete od října do března navštívit v Divadle v Lidovém domě Vsetín,“ pozval produkční z Domu kultury Vsetín Zdeněk Holoubek. Program bude jako vždy různorodý. Cyklus otevře pohádka Vodník Česílko v provedení hostujícího Divadla Scéna ze Zlína, v listopadu se diváci mohou těšit na muzikálovou pohádku Sněhová královna v Ledovém království v podání Metropolitního divadla z Prahy.

„Vánočními zvyky a koledami provede děti pražské Divadlo Cylindr s pohádkou Jak andělíček Koledníček Vánoce prožil. V lednu k nám přijedou divadelníci z Litvínova s příběhem o Démonech z Krušných hor a zakleté princezně, v únoru pak děti potěší Kocour Modroočko v představení Divadla Krapet,“ vyložil program produkční Holoubek. V březnu cyklus Divadlo dětem uzavře Divadelní společnost Julie Juřištové s klasickou pohádkou Princezna se zlatou hvězdou na čele. Všechny pohádky jsou určeny pro děti od čtyř do deseti let, představení však jistě zaujmou i starší děti, rodiče či prarodiče.

„Věříme, že se vám představení, která jsme pro vás v letošní sezóně připravili, budou líbit

a že společně prožijeme řadu příjemných chvil v říši pohádek. Stejně jako v minulém ročníku na vás bude netrpělivě čekat PES PUNTÍK,“ dodal Zdeněk Holoubek.

I letos platí benefit v podobě symbolického vstupného pro doprovod dítěte starší 15 let. Předprodej začne vždy 14 dní před představením a to na webu www.dkvsetin.cz nebo v pokladně Kina Vatra. Doprodej vstupenek na místě.

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín