Studenti gymnázia představí v Galerii Stará radnice výstavu s názvem „Prostředí pro život“
Studenti gymnázia představí v Galerii Stará radnice výstavu s názvem „Prostředí pro život“
foto: DK Vsetín

Vsetín – Nadace Masarykova Gymnázia za podpory Masarykova gymnázia, Střední zdravotnické školy a VOŠ zdravotnické Vsetín a Domu kultury Vsetín srdečně zvou na výstavu „Prostředí pro život“, která bude k vidění v průběhu června v Galerii Stará radnice. Slavnostní vernisáž se uskuteční ve středu 5. června od 16 hodin. Na výstavě se představí nejzdařilejší výtvarná díla žáků Masarykova gymnázia vytvořená pod vedením pedagožek Martiny Fabbri a Jany Šulákové.

Výstavě „Prostředí pro život“ předcházelo vyhlášení výtvarné soutěže, kterou pořádala Nadace Masarykova gymnázia Vsetín za podpory Masarykova gymnázia, SZŠ a VOŠZ Vsetín a Domu kultury Vsetín v rámci prvního ročníku festivalu InspirujME fest. „Do soutěže se zapojilo přes 250 žáků z 12 tříd, kteří byli hodnoceni ve třech věkových kategoriích,“ říká pedagožka Jana Šuláková. Námětem a inspirací žákům bylo životní prostředí. „Studenti byli velmi kreativní a téma ztvárnili prostřednictvím nejrůznějších výtvarných technik,“ popisuje pedagožka Martina Fabbri.

Nejzdařilejší díla budou moci návštěvníci zhlédnout v červnu v Galerii Stará radnice ve Vsetíně. „Vernisáž výstavy ‚Prostředí pro život‘ se uskuteční 5. června od 16 hodin,“ informuje Zdeněk Holoubek, produkční Domu kultury Vsetín. Součástí slavnostní vernisáže bude vyhlášení oceněných prací i předání cen. „Výstava bude přístupná v otevírací době galerie – vždy od úterý do neděle od 14 do 17 hodin, a to až do 23. června,“ dodává závěrem za spolupořádající Dům kultury Vsetín produkční Holoubek.

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín