Špičkový Epoque Quartet vystoupí v Lidovém domě
Špičkový Epoque Quartet vystoupí v Lidovém domě
foto: Promo

Vsetín - Poslední z řady letošního cyklu komorních koncertů nabídne 15. května od 18.30 hodin špičkový smyčcový kvartet, který slaví 20 let na české a evropské hudební scéně. Ojedinělý hudební zážitek s prvky rocku, jazzu a funky, který chcete vidět a slyšet! Tentokrát ve vsetínském Lidovém domě.
   Multižánrový Epoque Quartet – to jsou čtyři vynikající sólisté na smyčcové nástroje předvádí mimořádné hudební kreace v netradič-ních aranžmá. Quartet výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru a vyprofiloval se ve špičkový soubor, který je zván ke spolupráci celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže. Ačkoliv skladby klasické kvartetní literatury zůstávají nedílnou součástí programů tohoto tělesa, citlivý přístup k netradičním aranžmá mu přináší nové možnosti využití smyčcových nástrojů a zároveň umožňuje nebývalou šíři repertoárového záběru. Z výčtu nejzajímavějších projektů jmenujme turné s Danem Bártou a Ilustratosphere, spolupráci s kapelami Monkey Business, Tatabojs, Clarinet Factory, nebo koncerty a nahrávky s Michalem Pavlíčkem, Gregory Porterem, Lenkou Dusilovou, Robertem Balzarem, Ondřejem Brzobohatým, Tomášem Klusem, Kamilem Střihavkou, Lucií Bílou, Ewou Farnou, Gabrielou Vermelho, na poli klasičtějším pak s Radkem Baborákem, Ivanem Klánským, Ludmilou Peterkovou či Janem Kučerou.
   Těší se na Vás David Pokorný (1. housle), Vladimír Klánský (2. housle), Vladimír Kroupa (viola) a Vít Petrášek (violoncello).
   V úvodu vystoupí žáci ZUŠ Kostka.
   Vstupné 250 Kč / senioři a žáci ZUŠ 180 Kč / děti do 10 let zdarma. Vstupenky v předprodeji on-line a na pokladně kina Vatra.
Mgr. Klára Blažková, PR Manager Dům kultury Vsetín s r. o.