Do Rožnova na férovou snídani
Do Rožnova na férovou snídani

Rožnov - V městském parku u hudebního altánu proběhne v sobotu 11.5. od 9,00 férová snídaně. Rožnovští fanoušci fair trade a odpovědné spotřeby společně posnídají na veřejném místě, aby netradičním způsobem oslavili Světový den pro fair trade.
   Celorepublikový piknikový happening na podporu fairtradových pěstitelů proběhne také v Rožnově pod Radhoštěm. Na sobotu 11.5.2019 je v městském parku u hudebního altánu připravena férová snídaně. „Začínáme v 9,00 hodin a s sebou si zájemci mohou vzít například buchtu z fairtradového kakaa a cukru, biomouky, medu od místního včelaře a vajíček od souseda a k tomu si uvařit do termosky fair trade čaj nebo kávu. Ale klidně stačí i chleba namazaný marmeládou z jahod ze zahrádky, fairtradovou čokoládovou pomazánkou nebo sýrem od místního farmáře,“ pozvala na zajímavou akci místostarostka Rožnova Kristýna Kosová s tím, že v místě bude k dispozici ochutnávka fair tradové kávy a dalších dobrot a zájemci se samozřejmě dozví vše potřebné o férovém obchodu. „Do organizace férové snídaně se aktivně zapojila také ZŠ 5. Května a ZŠ Pod Skalkou, která již čtyři roky férové snídaně pro veřejnost pořádá,“ řekla Kristýna Kosová
   Sobotní férová snídaně bude nejen setkáním příznivců fair trade, ale také oslavou Světového dne pro fair trade. V loňském roce se v ČR konaly tyto oslavy na 164 místech a zúčastnilo se jich na 7 800 lidí. „Férové snídaně jsou nejen příjemnou komunitní akcí, ale také vedou k navyšování povědomí o fair trade,“ doplnila místostarostka Kosová.
Mgr. Tomáš Gross, tiskový mluvčí MěÚ Rožnov p. R.