Rock & Rollers na Vsetínské kulturní léto přivezou světové hity
Rock & Rollers na Vsetínské kulturní léto přivezou světové hity
foto: DK Vsetín

Vsetín – Druhý srpnový čtvrtek bude na Dolním náměstí opět patřit hudbě a filmu. Vsetínské kulturní léto tentokrát hostí zlínské Rock & Rollers. Hudbu 60. a 70. let si mohou posluchači užít ve čtvrtek 11. srpna od 19 hodin. Chybět nebude ani tradiční filmová projekce pod širým nebem. Na programu letního kina je od 21:30 film Jiřího Havelky Mimořádná událost.

„Žánrově pestré Vsetínské kulturní léto v dalším letním týdnu láká na rock and roll. Hity nejznámějších hudebních interpretů tohoto žánru předvede zlínská formace Rock & Rollers,“ pozval dramaturg Vsetínského kulturního léta Zdeněk Holoubek. Kapela ve složení Boleslav Vjaclovský, Petr Holásek a Petr Janalík hraje muziku stylově blízkou oldies, rock and rollu, blues a americké country. Během koncertu tak zazní hity Elvise Presleyho, The Beatles, Chucka Berryho nebo skupiny Queen.

Po skončení koncertu se bude od 21:30 promítat film Mimořádná událost. V komedii o jedné bláznivé cestě vlakem se v hlavních rolích objeví Jana Plodková nebo Igor Chmela. „Vstup na koncert i promítání je jako vždy volný. V případě nepříznivého počasí se koncert ani promítání nekoná. Prosíme diváky o sledování našich sociálních sítí, kde při nepřízni počasí okolo 15. hodiny avizujeme, zda se koncert uskuteční či zruší,“ připomíná jednatelka Domu kultury Vsetín Petra Vaňková.

Koncerty Vsetínského kulturního léta se konají vždy ve čtvrtek od 19 hodin na pódiu na Dolním náměstí ve Vsetíně a po nich následuje promítání letního kina tamtéž. Další srpnové týdny láká Dům kultury Vsetín na Pozvánku na folklorní festival Liptálské slavnosti s účastí zahraničních folklorních soborů, která se bude konat v Panské zahradě 18. srpna. Poslední srpnový čtvrtek bude patřit Lucii Redlové s kapelou Garde. Vsetínské kulturní léto pak zakončí 2. září domácí hudební uskupení Noca.

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín