Přijďte si užít prázdninový čas s dětmi do knihovny
Přijďte si užít prázdninový čas s dětmi do knihovny
foto: Knihovna Vsetín

Vsetín – V rámci vítězného projektu Vsetínský senior probíhá přes letní prázdniny v dětských knihovnách Masarykovy veřejné knihovny tvoření pro rodiny s dětmi i pro prarodiče. Témata středečních tvoření jsou rozmanitá a vždy jsou zaměřena na rukodělné aktivity na podporu mezigeneračního soužití. Kromě tvoření se návštěvníci mohou těšit i na tipy na zajímavé knihy. Tvoření bude probíhat v měsících červenec a srpen.

„Společně strávený čas prarodičů s vnoučaty, navazování a prohlubování vzájemných vztahů, ale také podpora úcty ke stáří a seniorům samotným si klade za cíl mezigeneračně zaměřená aktivita Tvoření s dětmi k dětských knihovnách. Pro všechny účastníky je zdarma a věřím, že si prázdninový čas s babičkami a dědečky jejich vnoučci užijí,“ uvedla k prázdninovému tvoření místostarostka Simona Hlaváčová, která má péči o rodiny ve své gesci.

Tvoření se koná vždy ve středu od 9 do 12 hodin: 27. 7. - Kytka, která nezvadne v knihovně na Dolním náměstí, 3. 8. - Harmonika ze špachtlí v knihovně v Luhu, 10. 8. - Veselí brouci z ruliček v knihovně Rokytnice, 17. 8. - Letní osvěžení (vějíř) v knihovně na Dolním náměstí.

Město Vsetín získalo 1. místo v celorepublikové soutěži vyhlašované Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR s projektem Vsetínský senior, jehož součástí je i aktivita v rámci mezigeneračního soužití Tvoření s dětmi, která se bude konat v dětských knihovnách v Luhu, v Rokytnici a na Dolním náměstí.

Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín