Nedělní koncert ve ValMezu: Gerry Jablonski & Electric Band (UK)
Nedělní koncert ve ValMezu: Gerry Jablonski & Electric Band (UK)

Val. Meziříčí – V neděli 4. září se posluchačům ve Valašském Meziříčí představí na Malé scéně za oponou skotská bluesrocková kapela Gerry Jablonski & Electric Band. Koncert začíná v 19.30 hod., vstupné v předprodeji 180,- Kč, na místě 200,- Kč.

Skotská kapela patří k bluesrockovým skupinám, které si po prvních tónech zamilujete. V diskografii formace Gerry Jablonski a Electric Band z let 2009 – 2021 najdeme čtyři oceněná alba, přičemž předposlední CD Trouble with the Blues zařadil Classic Rock Blues Magazine mezi nejlepší alba roku 2015. Není proto žádným překvapením, že skladby z tohoto alba našly cestu do vysílacího formátu Radia BBC. A stojí za zmínku, že kapela nahrává v Abbey Road Studiu, které proslavili Beatles.

Singl Heavy Water (2018) kapely Gerryho Jablonského vznikl ve spolupráci s producentem Stacy Parrishem, oceněným americkou Grammy, jenž se mj. podílel na milionovém albu Raising Sand americké zpěvačky a houslitsky Alison Kraussové a zpěváka Roberta Planta z Led Zeppelin. Stacy zavítal čistě náhodu do malého londýnského klubu, kde Gerry Jablonski zrovna hrál, a okouzlen zvukem a energií kapely, okamžitě šel do spolupráce...

„Naprosto osvěžující a život potvrzující zážitek. Nejlepší kapela, o které jste nikdy neslyšeli" Classic Rock Magazine

KZ Val. Meziříčí