MaGC přiblíží příběhy hradů Zlínského kraje
MaGC přiblíží příběhy hradů Zlínského kraje
Lukov. foto: MaGC

Val. Meziříčí – V Muzejním a galerijním centru je právě k vidění výstava Příběhy hradů Zlínského kraje. Expozice je umístěna ve druhém patře zámku Žerotínů.
   Výstava Příběhy hradů Zlínského kraje představuje vybrané příběhy hradů, doplněné fotografiemi a obrazovými rekonstrukcemi jejich původní podoby. Zdejší středověk návštěvníkům dále přiblíží archeologické nálezy a různé dobové exponáty. Přehled místní hradní architektury potěší jak milovníky historie, tak i běžné turisty, kterým poskytne tipy na zajímavé výlety.
   Na území Zlínského kraje se nachází velké množství hradů a jejich zřícenin. Jejich vznik, stavební podoby a zajímavé úseky historie, ale také jejich zánik, či přestavby v zámecká sídla návštěvníkům přiblíží Radim Vrla, památkář a odborník na středověkou architekturu z Národního památkového ústavu v Kroměříži. Povídat bude v úterý 26. října od 17 hodin ve Freskovém sále Muzejního a galerijního centra v zámku Žerotínů.
   Výstava vznikla ve spolupráci odborníků ze Spolku přátel hradu Lukova a NPÚ Kroměříž k publikaci Hrady Zlínského kraje z roku 2018. K vidění je úterý až pátek od 9 do 17 hodin a o víkendu od 13 do 17 hodin. Pondělí je zavírací den.
Ondřej Smolka, PR Manager KZ VM p.o.