Kam za kulturou v kraji: Víkend přeje milovníkům zlatého moku i koní
Kam za kulturou v kraji: Víkend přeje milovníkům zlatého moku i koní

Zlínský kraj - Konec týdne láká na tradiční slavnosti pivovaru Uherský Brod, koňskou show nebo na prohlídku skláren v Květné.
   V sobotu 3. srpna se nabízí zajímavý výlet do obce Strání spojený s návštěvou sklárny v Květné, která patří k nejstarším v zemi. Ta pořádá Den otevřených dveří s bohatým doprovodným programem, v němž nebude ráno scházet (při příznivém počasí) ani start horkovzdušného balonu. Od 8 do 13 hodin můžete vidět v akci mistry skláře při tradiční ruční výrobě, v nabídce bude i prodej skla za akční ceny.
Pro aktivní turisty je určena akce Klubu českých turistů nazvaná „Za vizovskú trnků“. Na sobotu 3. srpna jsou připraveny trasy v okolí Vizovic v délce od 3,5 do 42 km, účastníkům se nabízí například výstup na rozhledny Vartovna a Doubrava či možnost odpolední exkurze do Distillery Landu s expozicí výroby slivovice. Startuje se v Sokolovně ve Vizovicích (nedaleko vlakového nádraží) od 6:30 do 11:15 hodin.
   Dusot koňských kopyt, vůně slámy a nezapomenutelná atmosféra! To vše zažijete 3. srpna od 20:30 na Noční koňské show na Ranči v Kostelanech na Kroměřížsku. Milovníkům koní a divokého westernu se představí opět v hlavní roli mistr svého oboru Miroslav Simandl. Nebudou zde chybět ani ukázky různých westernových disciplín a mnoho další zábavy pro celou rodinu.
   Pivovar Uherský Brod přichází s dalším ročníkem tradičních slavností pivovaru. Ty se odehrají v sobotu 3. srpna a obohatí je koncerty skupin TRAKTOR, Krucipüsk, Ivan Mládek Banjo Band a Argema. Každoroční akce má v regionu letitou tradici a je spojena s unikátní atmosférou pivovarského prostředí a přilehlého parku s vysokou návštěvností. Tu podtrhují kromě koncertů zážitky z jinak nepřístupných prostor, uherskobrodská piva a oblíbené exkurze.
   Další akce najdete v rubrice KULTURA, v akcích na Zlin.cz, nebo na vychodni-morava.cz
Martina Hofrová