Josef Bartoloměj Král vystavuje v Muzejním a galerijním centru
Josef Bartoloměj Král vystavuje v Muzejním a galerijním centru
foto: KZ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí  - Muzejní a galerijní centrum ve Valašském Meziříčí připravilo retrospektivní výstavu k životnímu jubileu malíře Josefa Bartoloměje Krále. Výstava s názvem Poutník je zpřístupněna od středy 10. června. Možnost jí navštívit mají zájemci do 5. července 2020.
    Retrospektivní výstava k životnímu jubileu je malým ohlédnutím autora Josefa Bartoloměje Krále za cestou, kterou dosud prošel. Zahrnuje obrazy od Poutníků ze 70. let přes Katedrály z fragmentů, po fraktály dějinných událostí až k současné meditaci v obrazech Na dotek nekonečna. „Celý život maluji jediný obraz, obraz života, jen forma se mění,“ cituje umělec.
   Josef Bartoloměj Král se narodil v Olomouci. Nejprve se učil soukromě u malíře Karla Hofmana a poté studoval na Ostravské univerzitě u profesora Slívy malbu a keramickou tvorbu. Celý svůj aktivní tvůrčí život působí na Valašsku. Žije u Vsetína, věnuje se malbě, kresbě a grafice. Od roku 1985 vystavuje kolektivně i samostatně doma i v zahraničí. Řada jeho prací byla realizována v architektuře.
Výstavu je možné zhlédnout ve všední dny mimo pondělí od 9 do 17 hod. a o víkendu od 13 do 17 hod. za stanovených hygienických podmínek platných v den návštěvy. Více na www.kzvalmez.cz.         Ondřej Smolka, PR Manager KZ VM p.o.