Filip Teller uvede monodrama Cikánský boxer
Filip Teller uvede monodrama Cikánský boxer
foto: KZ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí - V listopadu nabídnou Nová divadla v M-klubu monodrama Cikánský boxer v podání herce, moderátora, improvizátora a uznávaného zdravotního klauna Filipa Tellera. Příběhu o přátelství, které bylo v Třetí říši zakázané bude patřit čtvrtek 4. listopadu od 19. hodin. Skvělý herecký výkon potvrdil také na letošním festivalu Kopřiva, kde získal Cenu za nejlepší herecký výkon.
   Poprvé do Valašského Meziříčí zavítá herec a komik Filip Teller. Divákům přijede představit německé monodrama spisovatelky Rike Reinigerové z roku 2011 Cikánský boxer. Dílo, jež v české premiéře uvádí na prknech brněnského Buran-teatru, je inspirováno životním osudem hannoverského boxera, mistra Německa v polotěžké váze z roku 1933 Johanna Trollmanna zvaného Rukelie. Ten se stal roku 1933 mistrem Německa v polotěžké váze. Titul mu však byl později kvůli jeho romskému původu odebrán. Svůj poslední zápas Johann Trollmann absolvoval jako karikatura „árijského“ boxera s odbarvenými blond vlasy a napudrovaným obličejem. V roce 1943 byl zavražděn v koncentračním táboře Neuengamme.
   Filip Teller je mimo jiné absolvent někdejšího Ateliéru autorského herectví a pohybového divadla na brněnské AMU. Známější je spíše jako bavič a průvodce vlastním pořadem Tel lor Show. Jeho autorskou prvotinou je inscenace balan-cující na pomezí one man show a divadelní zpovědi – Inspirováno láskou. Společně s kolegou Pavlem Serišem absolvovali úspěšné turné s autorským kusem Čecháčci a Čoboláci, na který navázali pořadem Improvizace. V současnosti se Teller věnuje především psaní celovečerních stand up představení a her. Jeho nejnovější sólový kus nese název Reprodukce – stand up o rozhodnutí, které nelze vzít zpět. Vstupenky doporučujeme pořídit online na našich stránkách www.kzvalmez.cz. Jedná se o nejrychlejší a nejlepší způsob, při němž není, v případě zrušení akce, potřeba vyřizovat vrácení peněz za vstupné. To bude automaticky vráceno zpět na účet platícího. Další možností je klasické zakoupení vstupenky v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí, případně osobně před koncertem.
Ondřej Smolka, PR Manager KZ VM p.o.