Excentričtí Bert & Friends zavítají v rámci svého turné 2050 do Vsetína
Excentričtí Bert & Friends zavítají v rámci svého turné 2050 do Vsetína
foto: DK Vsetín

Vsetín – Kapela Bert & Friends v čele s nepřehlédnutelným frontmanem Albertem Romanuttim míří koncertovat do vsetínského Domu kultury. Zábavná a originální show kapely, která v posledních letech se svou neotřelou a nápaditou muzikou dobývá českou hudební scénu, se uskuteční v Malém sále v pátek 7. října od 19 hodin.

„Bert & Friends je Karel Svoboda i David Lynch, alternativa i pop, táborák i jazz, nadsázka i vážnost, panna i netvor,“ popisuje kapela žánrový mix, který definuje její originální a mnohdy lehce šokující tvorbu. Do povědomí se skupina dostala už v roce 2015 se svým singlem Haluzinace, od té doby vydala několik singlů a ikonických videoklipů. První EP SUPR vydané v roce 2019 si vysloužilo nominaci na Objev roku v Cenách Anděl. Kapela nyní vydala třetí album, které nese název Live at Strahov 2050. Jedná se o virtuální koncert pro 340 tisíc lidí na pražském Strahově.

Poznávacím znamením Bert & Friends jsou bláznivé videoklipy na hraně bizarnosti. Za klip Piš mi básně z oceňovaného EP Panna a netvor loni kapela obdržela Cenu anděl. Pro frontmana kapely Alberta Romanuttiho je jeho tvorba konceptem, v němž hudba, texty i vizuální stránka tvoří jeden celek. Živá show kapely tak slibuje nevšední audiovizuální zážitek.

„Bert & Friends sklidili obrovský úspěch na letošním Rock for People. Hodně se mluvilo o tom, že to byl nejlepší ‚český‘ koncert tohoto festivalu. Jsme rádi, že můžeme originální hudební uskupení nyní přivítat i u nás na Vsetíně,“ láká na koncert produkční Domu kultury Vsetín Eva Hennelová.

Vstupné: 320 Kč v předprodeji, 390 Kč v den koncertu. Předprodej vstupenek probíhá on-line na www.dkvsetin.cz nebo na pokladně Kina Vatra.

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín