Divadlo Schod zahraje v Domě kultury Vsetín autorskou hru Kompot
Divadlo Schod  zahraje v Domě kultury Vsetín autorskou hru Kompot
foto: DK Vsetín

Val. Meziříčí – Divadlo Schod z Valašského Meziříčí se po delší době vrací do Domu kultury Vsetín. Tentokrát s představením plným tematicky různorodých scének s příznačným názvem Kompot. Zábavná podívaná diváky čeká ve čtvrtek 2. února od 19 hodin v Malém sále.

„Divadlo Schod u nás bylo naposledy v roce 2018. Jsme rádi, že po dlouhé covidové pauze je opět můžeme přivítat na prknech pódia v Malém sále,“ těší se produkční Eva Hennelová z Domu kultury Vsetín. Divadelníci se tentokrát rozhodli konkurovat všem kulinářským pořadům a připravili ochutnávku ze své kuchyně s názvem Kompot. „Protože každý z Vás má jinak mlsný jazýček, snažili jsme se o pestré menu. Vše krásně okořenily písničky, které ‚uvařila‘ naše divadelní kapela. Přejeme dobrou chuť!“ lákají na představení v režii Ivany Bublíkové valmezští divadelníci.

Působení oblíbené divadelní společnosti Schod se datuje již do roku 1973, kdy poprvé vystoupila v M-klubu spadajícím pod Kulturní zařízení Valašského Meziříčí. V průběhu let se věnovala kabaretům a klubovým muzikálům, nyní se zaměřuje na své vlastní hudební komedie, někdy i pohádky. „Divadlo Schod nepotřebuje oponu, diváci dokonce sedí u stolů jako v restauraci,“ popisují představitelé divadla. Ke hraní však potřebuje svou divadelní kapelu a hlavně diváky, kteří nechají starosti doma a přijdou se dobře pobavit.

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín