Čtenářská neděle na zámku Vsetín pomůže centru Sluníčko
Čtenářská neděle na zámku Vsetín pomůže centru Sluníčko

Vsetín - Knihám pro děti i dospělé bude patřit akce s názvem Čtenářská neděle, která se chystá 24. března na vsetínském zámku. Součástí nabitého programu bude čtenářská stezka, dobročinný knižní bazárek, dílná pro šikovné ručičky i Férová kavárna.
   Čtenářskou neděli organizuje Muzeum regionu Valašsko ve spolupráci se Střední školou Kostka Vsetín, spisovatelkou Šárkou Junkovou a Obcí spisovatelů ČR. Akce je součástí projektu Kniha je kamarád, jehož cílem je zprostředkovat mezi dětmi sdílení svých oblíbených knih. Jde vlastně o soutěž pro základní a mateřské školy. Účastníci mají za úkol jakoukoliv formou doporučit ostatním zajímavou knihu pro děti či mládež. U mladších postačí jen obrázek, u starších například text na způsob referátu či poutavá ukázka. Uzávěrka je 28. února. Vyhodnocení proběhne 20. března na vsetínském zámku v rámci akcí Dopoledne s knihou pro MŠ (9:00–11:30 hodin) a Čtenářské odpoledne pro družiny (13:00–15:00 hodin). Vstupné je v obou případech 10 Kč.
   Celý projekt vyvrcholí v neděli 24. března programem pro širokou veřejnost s názvem Čtenářská neděle. Začátek je ve 13:00 hodin. Na příchozí čeká například čtenářská stezka zámkem, program v hlavním sále, knižní bazárek (možnost výměny knih 1 za 1, použité knihy k charitativnímu prodeji), jehož výtěžek poputuje na Rodinné a mateřské centrum – Sluníčko Vsetín, čtenářská dílna v Mateřídoušce (výroba záložek do knih, ilustrace, čtení) či Férová kavárna studentů SŠ Kostka. „Všichni jsou srdečně zváni. Bude to určitě velmi příjemná akce v duchu názvu celého projektu Kniha je můj kamarád. Z akce bude navíc probíhat živé vysílání Kostka Rádia,“ pozvala hlavní organizátorka Jaroslava Ševčíková ze Střední školy Kostka Vsetín. Vstupné: dospělí 40 Kč, děti nad 10 let 20 Kč, děti do 10 let zdarma, rodinné 90 Kč, děti.
Jiří Koňařík, tiskový mluvčí Muzeum regionu Valašsko, p. o.