Beseda s Marianem Chytkou nejen o focení motorsportu po celém světě
Beseda s Marianem Chytkou nejen o focení motorsportu po celém světě
Dakar.

Vsetín - Vsetínský rodák, fotograf a právník Marian Chytka povypráví v pondělí 4. března od 18.00 hodin v malém sále Domu kultury Vsetín o svých cestách po celém světě, focení Rallye Dakar a jiných významných soutěžích, o spolupráci s předními světovými sportovci a o tom, jaké to je být 10 měsíců v roce mimo ČR.
   Na osmou Rallye Dakar 2019 v lednu odcestoval také uznávaný fotograf Marian Chytka, specialista na motoristické soutěže. Letošní ročník se uskutečnil pouze na území Peru, čímž legendární podnik přišel o své kouzlo a dobrodružství hektického cestování mezi několika státy.
   Focení v dunách je specifické a pro Mariana Chytku největším zážitkem, který denně připraví 120 až 150 kvalitních a profesionálně zpracovaných fotografií. V Jižní Americe se zaměřoval na MINI, Sébastiena Loeba, Toyotu, Hondu, Kamaz a samozřejmě také na přední české závodníky a posádky.
   Nenechte si ujít besedu s fotografem, který v roce 2018 reportoval zážitky z dakarské rallye mimo jiné i zahraničnímu webu, za kterým stojí slavná moderátorská trojice Clarkson, May a Hammond z pořadu Top Gear.
   Vstupné: 80 Kč Předprodej zahájen od 18. února on-line a na pokladně kina Vatra.
Mgr. Klára Blažková, PR Manager Dům kultury Vsetín s r. o.