Gaia Mesiah vyrazila na turné s albem Excellent Mistake. V pátek vystoupí ve ValMezu
Gaia Mesiah vyrazila na turné s albem Excellent Mistake. V pátek vystoupí ve ValMezu

Val. Meziříčí – Gaia Mesiah vyrazila na tříměsíční pouť po klubech. V pátek 1. března vystoupí kapela ve Valašském Meziříčí v M-klubu. Gaia Mesiah se po dvanácti letech 1. února přihlásila s dlouho očekávaným albem Excellent Mistake, který doprovází i klipem k písni Království - https://youtu.be/LFEMX1wo9yw. Tato převážně dámská formace přetavila nashromážděnou energii v barevnou desku a nyní ji v plné síle vypustí na turné. „Deska Excellent Mistake je autorská ve všech směrech a vystihuje Gaiu přesně tak, jako když poprvé začala nabourávat klidné vody české hudební scény. A hlavně jsme rozhodně nevyměkli :-),“ dodává zpěvačka Marka Rybin.
   Na desce stejně jako na pódiu dominuje charisma, nespoutaná živelnost i screaming Marky Rybin. Výjimečný drajv i skvěle zvládnuté muzikantské řemeslo, to jsou atributy, které definují hru i pódiový projev téhle kapely. Navzdory rozdílnosti osobností, hudebních i obecně lidských kořenů, vše zapadá do sebe přesně, tak jak má. Posíleni různými hudebními i životními zkušenostmi předvádí Gaia Mesiah dospělejší a přece stejně živelně nespoutaný vír energie jako kdysi. V Lucerna Music Baru zahrají jako předkapela v úterý Dreddy Seppsama a ve středu Complication. Více informací a vstupenky na www.gaiamesiah.com.
   Dále zamíří kapela Frýdku-Místku, Plzně, Vroutku u Loun, Prachatic, Písku, Teplic a Dobříše. V Praze se kapela zastaví hned dva dny po sobě v Lucerna Music Baru. Nebude chybět ani na předávání cen Žebřík v Plzni.
   Gaia Mesiah působila až do roku 2008 na tuzemské rockové scéně jako zjevení. Divoká Marka a její nespoutané kolegyně Morella a Misha, podporované nekompromisním basovým groovem Joshe Stewarta, si svojí neuvěřitelnou energií pravidelně podmaňovali davy fanoušků. Ti si však museli od rozpadu kapely počkat až do roku 2016, kdy se Gaia Mesiah zjevila v pražské Akropoli a na Rock for Churchill, a to dokonce i s australským basistou Joshem. O rok později vyrazila kapela v původní sestavě na úspěšné turné a jasně dala vědět, že se nejedná o jednorázový comeback. Následně přišla nabídka na desku, Josh se přestěhoval z Austrálie do Prahy a je jasné, že Gaia Mesiah je definitivně zpět, navíc v plné síle. Do roku 2008 kapela vydala eponymní samizdatové EP, studiová alba Ocean a Alpha Female a Live album Thank You Dr. Beat.
Silvie Marková, SMART Communication s.r.o. marketing, media & promotion