Zvýšená kriminalita ve Vsetíně. Policie posílila hlídky
Zvýšená kriminalita ve Vsetíně. Policie posílila hlídky
Ilustrační foto

Vsetín – Na konci minulého měsíce jsme ve Vsetíně zadokumentovali několik případů, při kterých registrujeme nejen loupež a odcizení dvanácti tisíc korun, krádež peněženky s pěti tisíci korunami, ale i výtržnictví s fyzickým napadením.

Nejdříve jsme přijali oznámení o napadení před jedním ze vsetínských barů. Do konfliktu bylo zapojeno několik osob a výsledkem byl zraněný čtyřiačtyřicetiletý muž. Ten byl ztotožněn a vypátrán na základě kamerových záznamů, které policisté analyzovali. Muže prozatím neznámí pachatelé během vzájemné potyčky přehodili přes zábradlí a tento upadl přímo na hlavu. Zraněný muž po čase vstal a odešel domů. Policisté na základě záznamů z kamer muže vyhledali a zkontaktovali v místě bydliště a zároveň mu přivolali lékařskou pomoc. Vše šetří vsetínští kriminalisté pro podezření na spáchání trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví.

Oznámení o krádeži peněz jsme přijali v pátek 28. 7. v noci. Sedmačtyřicetiletý muž uvedl, že jej okolo dvaadvacáté hodiny přepadla na cyklostezce (ul. Jiráskova) skupina dosud neztotožněných osob. Tyto osoby po něm chtěly peníze, povalily muže ze svahu ke korytu řeky, několikrát jej koply a při tom mu vzaly peněženku s hotovostí 12 tisíc korun. Také tento incident šetří vsetínští kriminalisté, a to pro podezření ze spáchání trestného činu loupež.

Na zvýšený počet incidentů jsme zareagovali posílením výkonu služby na stanovených místech. Ve Vsetíně se budou častěji objevovat i policisté se služebními psy či policisté na koních. Policejní hlídky se při hlídkové činnosti zaměří i na kontroly restauračních zařízení.

nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Vsetín