Kominíci štěstí nepřinesli. Ukradli auto za téměř čtvrt milionu korun
Kominíci štěstí nepřinesli. Ukradli auto za téměř čtvrt milionu korun
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Uherskohradišťští kriminalisté v minulých dnech uzavřeli případ krádeže luxusního vozidla Audi, ze které byli obviněni dva muži.

Muži byli zaměstnáni jako technici firmy, pro kterou vykonávali revizní komínové práce. V průběhu března tohoto roku při provádění jedné z revizních zakázek rodinného domu na Uherskohradišťsku se jim naskytla příležitost přivlastnit si odložený klíč luxusního vozidla. Po jeho zmocnění se rozhodli i ke krádeži samotného vozu z důvodu jeho následného zpeněžení. Proto se začátkem dubna ve večerních hodinách vrátili na místo činu. Jeden z kompliců si zaparkované vozidlo před uvedeným domem v nestřeženém okamžiku „svým“ klíčem odemkl, nastartoval a z místa odjel. Spolupachatel ho doprovázel vlastním vozidlem. Všímavý majitel zahlédl ze svého okna domu již jen vzdalující se siluetu svého vozu, ihned zalarmoval policii. Kominíci už s kradeným vozidlem uháněli po dálnici. Červená kontrolka palivové nádrže je donutila provést neplánovanou zastávku na čerpací stanici u Brna. Právě projíždějící policejní hlídka jim plány překazila. Z obavy jejich možného dopadení vozidlo opustili a zanechali na parkovišti. Z čerpačky raději odjeli svým vozidlem. Kriminalistům se však podařilo oba výtečníky dohledat a zadržet. Krádeží způsobili škodu dvě stě čtyřicet tisíc korun.

Oběma obviněným mužům hrozí za trestný čin krádež až pět let za mřížemi.

Sedmačtyřicetiletý muž, iniciátor celé krádeže, měl při páchání trestné činnosti navíc platný zákaz řízení. V minulosti byl již několikrát trestán a v současné době si odpykává trest za předešlou trestnou činnost. V uvedeném případu je navíc obviněný z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Druhý sedmadvacetiletý muž je stíhán na svobodě.

por. Radomír Šiška, DiS., Policie ČR Zlín