Ze sklepů bytových domů zmizela jízdní kola
Ze sklepů bytových domů zmizela jízdní kola
Ilustrační foto

Val. Meziříčí, Valašsko - Cyklistická sezóna je tady a zloději se zaměřují na krádeže jízdních kol. Proto je třeba být bdělý a především si své bicykly doma dobře zabezpečit.
   K poslední vloupačce došlo v sobotu 1. června pozdě večer v bytovém domě ve Valašském Meziříčí. Poberta do domu vnikl bez použití násilí (někdo jej zřejmě jako obvykle pustil po zazvonění) a v suterénu vypáčil tři sklepy. „Ze sklepů se ztratila dvě horská jízdní kola, držák kol na auto a zloděj přibral i zimní boty a boty na snowboard. Celkově si ze sklepů odnesl věci za více jak padesát šest tisíc korun. Na dveřích po páčení vznikla další škoda dva tisíc korun,“ uvedl mluvčí policie Vsetín Vladislav Malcharczik.
   Následující den se svého kola nedohledal dvaatřicetiletý cizinec v Rožnově p. R. I v tomto případě lupič pronikl do bytového domu bez použití násilí. Vloupal se do společné kolárky a nepomohlo ani přimknutí kola zámkem k tyči. Škodu odhadl vlastník na 45 tisíc korun.
   Policisté nabádají občany, aby si společný prostor bytových domů pečlivě chránili a nikoho cizího dovnitř nepouštěli. Není od věci sklep či samotné kolo opatřit elektronickým alarmem a samotný bicykl označit technickou DNA.
ECHO Valašska