Střet osobního auta a motorky v Rožnově. Pro motorkáře letěl vrtulník
Střet osobního auta a motorky v Rožnově. Pro motorkáře letěl vrtulník
foto: Policie ČR Zlín

Rožnov - Ve čtvrtek 6. června odpoledne se v Rožnově pod Radhoštěm stala vážná dopravní nehoda. Po srážce motorky a osobního auta byl s těžkým zraněním motorkář letecky transportován do nemocnice.
   Na hlavním průtahu v Rožnově pod Radhoštěm byl ve čtvrtek krátce po půl druhé odpoledne omezen provoz. Důvodem omezení bylo vyšetřování vážné dopravní nehody. Od benzínové čerpací stanice, poblíž příjezdu do Rožnova pod Radhoštěm ze směru od Zubří, vyjížděl čtyřiašedesátiletý řidič se Škodou Octavia. Měl v úmyslu odbočit vlevo směrem k centru. V této chvíli jel ze směru od centra po silnici I/35 motorkář. Došlo k nárazu přední částí motorky Yamaha do levé přední části Škody.
   Při střetu utrpěl dvacetiletý motorkář z okresu Frýdek-Místek těžké zranění, které si vyžádalo letecký transport do nemocnice. Řidič osobního auta i jeho šestaosmdesátiletá spolujezdkyně, oba z Rožnovska, utrpěli lehké zranění a byli převezeni do nemocnice.
   Policisté provedli dechovou zkoušku ke zjištění alkoholu u řidiče osobáku. Ta byla negativní. Sečetli i škody. Na motorce činí sedmdesát tisíc korun a na osobním autě dalších šedesát tisíc korun. Nadále zjišťují společně s kriminalisty okolnosti této dopravní nehody. Byl přizván i znalec v oboru doprava.
   Hlavní tah Rožnovem pod Radhoštěm byl zcela zastaven a to z důvodu přistání vrtulníku záchranářů. Po dobu vyšetřování byl provoz omezen na jeden pruh v každém směru. K úplnému zprovoznění došlo ve večerních hodinách.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín