Zatímco opravoval defekt, přišel o desítky tisíc. Policie žádá o pomoc
Zatímco opravoval defekt, přišel o desítky tisíc. Policie žádá o pomoc
Zatímco vlevo řidič manipuluje s rezervou, zloděj vpravo se chystá ukrást z vozu peníze.

Zlínský kraj – Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pachateli krádeže peněz z vozidla zásilkové společnosti, k níž dolšo v úterý 18. 4. 2023 před obcí Doubravy u domu č. p. 17 v době mezi 15.00 – 15.30 hodin.

V průběhu prověřování vyšlo najevo, že pachatel krádeže na nákladním vozidle zásilkové společnosti v půběhu cesty nejprve propíchl pneumatiku. Zřejmě právě proto, aby řidiče donutil zastavit a opravit defekt. Poté zaparkoval svoje vozidlo (pravděpodobně Opel Vectra v provedení sedan stříbrný s litými koly) opodál a vydal se krást. V době, kdy řidič zásilkové služby opravoval kolo u vozidla, odcizil ze sedadla řidiče koženou brašnu s penězi i peněženkou. Poté z místa klidným krokem odešel, po cestě od vozidla mu vypadla peněženka, kterou sebral ze země a šel dál.

V průběhu krádeže jezdila kolem různá vozidla, jejichž řidiči mohli zloděje poznat, případně nám řidiči těchto vozidel mohou podat další informace k pachateli krádeže nebo poskytnout záznam z vozidlové kamery.

Pokud máte k případu jakékoli informace nebo poznáte pachatele krádeže, volejte, prosím, na linku 158.

Video se záznamem krádeže: https://youtu.be/QVmWxhTi-C0

Děkujeme.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín