Krajští kriminalisté rozprášili drogový gang. Čtyři z pěti pachatelů skončili ve vazbě
Krajští kriminalisté rozprášili drogový gang. Čtyři z pěti pachatelů skončili ve vazbě
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Po více jak roční náročné práci na rozsáhlé drogové činnosti zahájili zlínští krajští kriminalisté trestní stíhání čtyř mužů ve věku sedmadvacet až jednapadesát let a čtyřiatřicetileté ženy pro zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Muži dlouhodobě vyráběli a distribuovali pervitin, a to převážně na teritoriu Zlínského a Moravskoslezského kraje.

Kriminalistům se podařilo prokázat, že muži vyrobili a následně distribuovali několik desítek kilogramů pervitinu. K výrobě používali prekurzory pocházející z Polska. Jednalo se o nové léčivo s obsahem pseudoefedrinu značky Efedrina Arena. Hlavní pachatelé měli za sebou rozsáhlou kriminální minulost. Jeden z nich byl dokonce odsouzen za nejzávažnější násilnou trestnou činnost. Jejich jednání bylo velmi sofistikované. Pachatelé znali i metody policejní práce. Často měnili místa výroby. Pronajímali si k tomu různé rekreační objekty. Při jedné z domovních prohlídek kriminalisté nalezli bezmála dvě stovky tisíců tablet léků Efedrina Arena. V bytě jednoho z obviněných kriminalisté zajistili výrobnu drog. Domovní prohlídky realizovali i ve vazební věznici. Z pěti pachatelů jsou čtyři stíháni vazebně. Žena působila jako spolupachatelka a je stíhána na svobodě.

Dvěma mužům za tuto trestnou činnost hrozí až osmnáct let za mřížemi a dalším dvěma až dvanáct let. Ženě pak hrozí až pětileté vězení.

mjr. Mgr. Simona Kyšnerová, Policie ČR Zlín