Fotbal v Uherském Hradišti: Policisté zajistili 7 osob, dalších 6 skončilo v nemocnici
Fotbal v Uherském Hradišti: Policisté  zajistili 7 osob, dalších 6 skončilo v nemocnici
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Sobotní zápas mezi celky 1. FC Slovácko a AC Sparta Praha skončil remízou, nicméně po utkání museli policisté zasahovat nejen při fyzickém napadení, ale také při hromadné autonehodě.

Ještě před začátkem utkání zajistili policisté dva fanoušky hostuícího týmu pro nedovolené zahalování a používání pyrotechniky, Jeden z nich nadýchal 2,79 promile, druhý 1,36 promile alkoholu. Po zadokumentování jejich protiprávního jednání je policisté ze zajištění propustili, nicméně zápas už shlědnout nestihli.

Po skončení utkání policisté zajistili dalších pět fanoušků stejného týmu, kteří se po odchodu ze stadionu vzájemně fyzicky napadali. Skončili na obvodním oddělení policie a jsou podezřelí ze spáchání trestného činu výtržnictví.

Jedné z fanynek se při odchodu z utkání udělalo nevolno a kvůli zdravotní indispozici upadla na chodník. Policisté jí poskytli první pomoc, přivolali záchranáře a ti ji převezli na vyšetření do nemocnice.

V nemocnici s lehkým zraněním skončilo také pět osob, které byly účastníky hromadné dopravní nehody pěti vozidel v centru Uherského Hradiště. K nehodě došlo na ulici Sokolovská hned po skončení utkání, což značně zkomlikovalo odjezd fanouškům domů směrem do Zlína. Dopravu na místě řídili policisté. Zasahovaly tady všechny složky integrovaného záchranného systému.

Většina fanoušků hostujícího týmu odcestovala vlakem zpět do Prahy, doprovod jim dělali policisté ze speciální pořádkové jednotky z Prahy, kteří nám v průběhu utkání pomáhli.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín