Z kamionu zmizely hliníkové nájezdy
Z kamionu zmizely hliníkové nájezdy
foto: Policie ČR Vsetín

Horní Bečva - Ze zaparkovaného kamionu zmizely nájezdy za třicet tisíc korun.
   Ze zaparkovaného kamionu přes víkend zmizely hliníkové nájezdy. Škoda je v řádu desítek tisíc korun.
   V pátek 12. července večer z důvodu končící povolené doby pro řízení zaparkoval kamion na parkovišti u silnice I/35 v katastru obce Horní Bečva pětačtyřicetiletý řidič z Ostravy. Od kamionu se nechal odvézt. Vše bylo v pořádku. V neděli v podvečer při návratu k autu tomu už tak nebylo.
  Při kontrole muž zjistil, že tahač i náklad jsou kompletní a bez poškození. Ale na podložné ploše návěsu chyběly dva kusy hliníkových nájezdů. S nimi zloděj odnesl i visací zámek, kterým byly nájezdy zajištěny. Řidič uvedl, že nájezdy váží asi 60 kilogramů, jsou o rozměru 0,6 x 2,4 metru a jejich nosnost činí 36 tun. Hodnota nájezdů je asi třicet tisíc korun.
   Policisté nadále zjišťují informace, které by je dovedly k pachateli trestného činu krádež nebo k odcizeným nájezdům. Žádají občany o spolupráci, zda si v uvedenou dobu nevšimli na parkovišti, které je vzdáleno jeden a půl kilometru od odbočky na obec Bílá a to směrem k obci Horní Bečva, pohybu osob nebo vozidel. Své případné svědectví mohou sdělit na nejbližší policejní služebně nebo prostřednictvím linky 158.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín