Nezvládl kruhový objezd. Po havárii mladík nadýchal 1,34 promile
Nezvládl kruhový objezd. Po havárii mladík nadýchal 1,34 promile
foto: Policie ČR Vsetín

Vsetín - Uplynulou sobotu 13. črevence brzy ráno naboural při průjezdu kruhového objezdu v centru Vsetína mladý řidič. Po nehodě nadýchal přes jedno promile. V tomto směru nebyl jediným hříšníkem.
Policisté ve Vsetíně v sobotu před druhou hodinou ráno vyjížděli k havárii vozidla Peugeot. Osmnáctiletý řidič ze Vsetínska jel s vozidlem tovární značky Peugeot po ulici Mostecká. Při průjezdu kruhového objezdu, kdy chtěl pokračovat na nadjezd, ale vyjel s vozem vpravo mimo komunikaci na přilehlý chodník. Policisté u muže provedli dechovou zkoušku. Přístroj ukázal na hodnotu 1,34 promile.
   Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda na vozidle činí dvacet tisíc korun. Vozidlo poškodilo i vyvýšený obrubník chodníku a oprava bude stát asi tisíc korun. Policisté mladíkovi zadrželi řidičák. Zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.
   Mladík ale nebyl v sobotu jediným, kdo za volant usedl po požití alkoholu. Krátce před třetí odpoledne kontrolovali policisté v obci Vigantice vozidlo Chevrolet. U čtyřiapadesátiletého řidiče z Rožnovska provedli dechovou zkoušku ke zjištění ovlivnění alkoholem. Hodnota zkoušky byla 2,92 promile. I v tomto případě zahájili policisté úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín