Policie varuje: Nenechávejte své věci v autě
Policie varuje: Nenechávejte své věci v autě
Ilustrační foto

Val. Meziříčí - Ve Valašském Meziříčí pracují policisté nadále na zjištění okolností dvou sobotních vloupání do aut. Celková škoda přesáhla padesát tisíc korun.
   V noci z pátku 12. na sobotu 13. července došlo ve Valašském Meziříčí ke dvěma vloupáním do vozidel. V jednom případě se jednalo o dodávku tovární značky Ford. Zloděj se do vnitřních prostor dostal po vypáčení obložení výplně levého předního okna. Z dodávky potom zmizel notebook i s pracovními programy. Škoda firmě z okresu Znojmo činí padesát tisíc korun.
   Dalším vykradeným autem byla Škoda Octavia stojící několik set metrů od prvního případu. Do Oktávky se zloděj dostal po vypáčení zámku dveří do zavazadlového prostoru. Z něj se ztratila taška s tenisovými raketami. Místnímu jednadvacetiletému majiteli vznikla škoda přesahující sedm tisíc korun.
   V obou případech policisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin krádež a v případě dodávky i pro trestný čin poškození cizí věci. Nadále zjišťují informace, které by je dovedly k pachatelům těchto skutků nebo k odcizeným věcem.
   V letošním roce řeší policisté v okrese Vsetín téměř tři desítky případů, kdy cílem zloděje byly věci v autech nebo pohonné hmoty či součástky vozidla. Upozorňují, že zloději často využívají příležitosti, kdy majitel vozidla opomene nějaké preventivní opatření. Před odchodem nezkontroluje řádné uzamknutí vozidla a uzavření dveří a oken. Ponechá ve vozidle a to i na viditelném místě cennost, jakou jsou peněženky, mobilní telefony nebo kabelky. Vozidlo parkuje na nepřehledném místě bez osvětlení.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín