Vsetín podá trestní oznámení na vandaly opakovaně ničící nový vstup do Liďáku
Vsetín podá trestní oznámení na  vandaly opakovaně ničící nový vstup do Liďáku
Terčem vandalů se staly tyto nové vstupní dveře do Liďáku. foto: MěÚ Vsetín

Vsetín - Vsetínská radnice musí opakovaně řešit vandalismus, jehož terčem se z nepochopitelných důvodů staly nové vstupní dveře do Lidového domu.
   „Ty byly osazeny teprve před třemi měsíci a už dvakrát došlo hrubým zacházením k jejich výraznému poškození. Pořizovací cena dveří činí takřka osmdesát tisíc korun, v současné době čekáme na ocenění nákladů na opravu dodavatelem. Už teď je však jasné, že přesáhnou padesát tisíc korun, a proto podáme na Policii České republiky trestní oznámení na neznámého pachatele,“ uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že v takovémto případě může trest dosáhnout až jednoho roku odnětí svobody.
   K poškozování dochází v době provozu klubu Tři opice, neboť v ostatních časech je vchod do Lidového domu uzamčen. Ze způsobu poničení je patrné, že se jedná o úmysl. Vandalové nejprve ukopnou zarážku dveří a pak s nimi silou naráží do ostění tak, že došlo k vyštípnutí dveří z pantů.
   Rekonstrukce Lidového domu odstartovala vloni na podzim a vyžádala si nemalé finanční prostředky. „Naší snahou je opravit Lidový dům tak, aby se z něj stala opět chlouba města. Podobné jednání vandalů nám ovšem tento záměr značně znesnadňuje,“ dodal starosta Růžička s tím, že žádá případné svědky, aby se obrátili na státní či městkou policii.
Ing. Marek Mikuš, MěÚ Vsetín