Gauner přepadl cyklistku za bílého dne na cyklostezce!
Gauner přepadl cyklistku za bílého dne na cyklostezce!
Ukazuje se, že ani na cyklostezkách nejsou ženy ve stoprocentním bezpečí. foto: Ilustrační foto

Vsetín - K drzému přepadení cyklistky došlo minulé pondělí na cyklostezce u Vsetína. Lump se tady za bílého dne vrhnul na mladou ženu, strhnul ji z kola a chystal se ji oloupit.
   Jak se později ukázalo, pachatelem byl devětadvacetiletý poberta z Valašského Meziříčí, který si potřeboval bezpracně sehnat nějaké peníze. Při svých potulkách se odpoledne dostal až na cyklostezku u Vsetína v místní části Semetín. V ten okamžik si všimnul, že od Semetína k hlavnímu tahu na Vsetín jede cyklistka. Zastoupil ji cestu a se slovy „Dej mi telefon ty ...! (policií blíže nespecifikovaná nadávka) ji strhnul ji z kola. „Napadená osmnáctiletá žena začala křičet. To lupiče znejistilo. Jeho rozhodnutí definitivně změnil fakt, že se k místu blížila další cyklistka. Muž se dal na útěk,“ uvedl policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.
   Policisté ihned začali s pátráním a během půl hodiny násilníka dopadli. Našli ho jak kráčí ke Vsetínu. Lupič skončil v poutech a putoval na policejní služebnu.
   Cyklistka byla při útoku poraněna a její zranění si vyžádalo ošetření v nemocnici. „Kriminalisté zjistili, že lupič již problémy se zákonem měl a to pro násilný trestný čin. V úterý si muž vyslechl obvinění pro trestný čin loupež, je stíhán vazebně. Za trestný čin loupež lze podle trestního zákoníku uložit trest až deset let vězení,“ dodal mluvčí.
ECHO Valašska