Ukradl víc než dvacet kilo kuřecích prsou. Putoval do vazby
Ukradl víc než dvacet kilo kuřecích prsou. Putoval do vazby
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Policisté z obvodního oddělení policie ve Zlíně ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádež dvaatřicetiletému muži z Vizovic, protože dvakrát v průběhu tří dnů odcizil z prodejny ve Zlíně celkem 21 kilogramů kuřecího masa v celkové ceně více než 3 600 korun. Jelikož již byl za obdobnou trestnou činnost odsouzený a z posledního pobytu ve věznici se vrátil teprve v říjnu loňského roku, hrozí mu v případě prokázání viny a odsouzení trest odnětí svobody až na tři roky.

Muž odcizil v sobotu a hned nato v pondělí z prodejny potravin ve Zlíně několik kilogramů zabaleného masa, které si schoval do batohu a prošel pokladnami, aniž by za zboží zaplatil. Prodavačky si všimly jeho podivného chování a na kamerových záznamech po jeho odchodu uviděly, co konkrétně ukradl. Když přišel následující den, v úterý odpoledne, opět do prodejny, poznaly ho a zavolaly na linku tísňového volání policie.

Než přijeli policisté na místo, muž stihl z prodejny utéct. Policisté z prvosledové hlídky ze Zlína ho ovšem podle popisu oblečení po pár minutách vypátrali opodál a po zjištění veškerých okolností převezli do policejní cely.

Recidivista krádeže masa popřel, policistům tvrdil, že byl v době krádeží v zaměstnání. V rejstříku trestů má celkem 16 záznamů, poprvé byl potrestaný už v sedmnácti letech. Z posledního výkonu trestu ho propustili v říjnu loňského roku.

Dnes odpoledne soudce okresního soudu rozhodl o uvalení vazby na nenapravitelného recidivistu s bohatou trestní minulostí. Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení muže převezli do vazební věznice v Olomouci.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín