Po pádu na koloběžce podlehl svým zraněním. Neměl nasazenou přilbu
Po pádu na koloběžce podlehl svým zraněním. Neměl nasazenou přilbu
Ilustrační foto

Zlínský kraj – O víkendu krátce před dvaadvacátou hodinou došlo ve Fryštáku – Horní Vsi k tragické události. Třiačtyřicetiletý muž, který jel společně s kamarádem z kopce po ulici Formanská na elektrické koloběžce, nezvládl rychlou jízdu a havaroval. I přes okamžitou pomoc záchranářů, kteří ho po prvotních úkonech směřujících k záchraně jeho života, převezli s těžkým zraněním do nemocnice, bohužel následující den svým zraněním podlehl. Při jízdě neměl na hlavě nasazenou přilbu. Zda byl při jízdě pod vlivem alkoholu, ukáže až nařízená pitva.

Veškeré okolnosti, které s touto tragickou dopravní nehodou souvisí, prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty.

- Koloběžky jsou podle výkonu a maximální rychlosti z hlediska zákona brány buď jízdní kolo nebo jako motocykl (v případě výkonu nad 1kW a rychlosti vyšší než 25 km/h).

- Jezdec na koloběžce je proto buď cyklista, nebo řidič.

- I když pro jezdce na koloběžce (pokud jde o cyklistu) platí povinnost nosit ochrannou přilbu pouze do dovršení 18 let věku, jednoznačně doporučujeme nosit přilbu i po dovršení dospělosti, může vám zachránit život!

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín