Poručil si hlavní chod, zákusek, kávu i šampaňské. Místo placení zmizel
Poručil si hlavní chod, zákusek, kávu i šampaňské. Místo placení zmizel
foto: Městská policie Zlín

Zlínský kraj – Okřídlení přísloví „Bez peněz do hospody nelez“ nejspíš nebylo známé třiatřicetiletému muži ze Zlína, který se vypravil do známé restaurace s vyhlášenou kuchyní. Když zkonzumoval několik chodů včetně závěrečného šampaňského a přišla řada na placení, vzal nohy na ramena.
Několik minut po čtvrté odpolední přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení o hostovi, který se po vydatné konzumaci odebral z restaurace bez toho, aniž by zaplatil.

„Na místo tak zamířila nejbližší motorizovaná hlídka. O několik chvil později oznámil na linku 156 zaměstnanec restaurace, že neplatícího hosta zastihl ve čtvrti Podvesná,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Strážníci následně zjistili totožnost dotyčného a vyloučili, že by se mohlo jednat o nedorozumění nebo o člověka v existenční nouzi.

„Muž si totiž objednal a zkonzumoval za necelých 1 800 korun, přičemž si neodpustil ani zákusek za necelých 200 korun nebo láhev šampaňského za 1 100 korun. Přítomným zaměstnancům restaurace sdělil, že věc předá svému právníkovi a strážníkům potvrdil, že útratu v restauraci rozhodně nezaplatí a je mu to tak nějak jedno,“ pokračoval Janík.

Vzhledem k úmyslnému zavinění se tak vykutálený host, u nějž orientační vyšetření prokázalo 0,8 promile alkoholu v dechu, dopustil přestupku proti majetku. Ve správním řízení se tak nejspíš nebude rozhodovat jen o náhradě způsobené škody, ale také o pokutě, která se může vyšplhat až do výše 50 000 korun.

Kateřina Nosková