Ujížděl hlídce a zničil semafor na přejezdu u Bystřičky
Ujížděl hlídce a zničil semafor na přejezdu u Bystřičky
Honička skončila na železničním přejezdu u Bystřičky. foto: Policie ČR Vsetín

Jablůnka - V pátek večer nezastavil u Jablůnky řidič vozidla Škoda Felicia policistům a snažil se jim ujet. Honička skončila po několika kilometrech. Škodovka skončila ve sloupu přejezdového zabezpečovacího zařízení. Škoda se bude pohybovat v řádech stovek tisíc korun.
   Při dohledu nad silničním provozem se policisté u obce Jablůnka v pátek po deváté hodině večer rozhodli zastavit od Vsetína jedoucí vozidlo Škoda Felicia. Na jejich pokyn k zastavení, ale řidič nereagoval a snažil se policistům ujet. Policisté začali směrem k Valašskému Meziříčí ujíždějící vozidlo pronásledovat. Honička skončila na železničním přejezdu u obce Bystřička, kdy Škoda narazila do sloupu přejezdového zabezpečovacího zařízení a ten zcela zničila.
   Policisté muže z havarovaného auta, vytáhli. Následně zjistili, že se jedná o čtyřiapadesátiletého muže z Frenštátu pod Radhoštěm. Ten asi měl důvod hlídce ujíždět, jelikož má vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel. I pojištění vozidla nebylo zcela v pořádku. Policisté chtěli zjistit i skutečnost, zda muž není ovlivněn alkoholem. Ten ale odmítl jak provedení dechové zkoušky tak provedení lékařského vyšetření s odběrem biologického materiálu.
   Muž byl při dopravní nehodě lehce zraněn a byl převezen na ošetření. Škoda na výstražníku se závorou se bude pohybovat v řádech několika stovek tisíc korun. Policisté nadále na případu pracují.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín