Jeden víkend na Valašsku. Deset řidičů nadýchalo
Jeden víkend na Valašsku. Deset řidičů nadýchalo
Ilustrační foto

Valašsko - V pátek 8. června večer se dopravní policisté postavili na různých místech Valašska k silnicím. Do pondělního rána odchytili deset řidičů s alkoholem v krvi. Nejvíce naměřili přes dvě promile.
Dle očekávání převažovali muži. „V devíti případech to byli muži, v jednom případě žena. Věk řidičů byl od devatenácti do osmapadesáti let. V pěti případech se jednalo o hodnoty nižší jak jedno promile a skutky bude projednávat správní orgán,“ uvedl policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.
   V ostatních případech zahájili policisté úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, v jednom přidali i trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.
Rekordmanem víkendu se stal dvaačtyřicetiletý muž z Vysočiny ve škodovce, který v neděli chvíli po půlnoci v Rožnově fouknul 2,14 promile.
   Jeden z řidičů byl s alkoholem přistižen proto, že způsobil nehodu. „V Karolince v pondělí pět minut po začátku pondělí naboural řidič vozidla Škoda jiné auto. Policisté u osmapadesátiletého řidiče z Karlovicka následně naměřili 1,75 promile,“ přiblížil Malcharczik.
   Devatenáctiletý mladík z Rožnovska, jenž byl zastaven ve Vidči ve vozidle Fiat, měl v krvi 1,17 a k tomu navíc měl i zákaz řízení motorových vozidel.
   Policisté ve všech případech zakázali řidičům další jízdu. Ve čtyřech případech zadrželi řidičům jejich řidičské průkazy.
ECHO Valašska