Cyklista se u Zděchova srazil se lvicí
Cyklista se u Zděchova srazil se lvicí
Ilustrační foto

Zděchov - Že se vám pod kolo připletou psi na dlouhých vodítkách, je bohužel běžné. Ale skutečný lev? Na Valašsku je zřejmě možné všechno. Cyklista sjíždějící z kopce od Pulčína přehlédl chovatele lvů ze Zděchova, který byl s jedním ze svých svěřenců na vycházce, a do kráčející šelmy zezadu naboural.
   Podle majitele dravce se nejednalo o dospělého lva, ale o devítiměsíční lvíče Ljůvu vážící 78 kilogramů. Z nehody obviňuje cyklistu. „Syn byl se lvíčetem na vycházce. Najednou přijeli shora dva cyklisti, neupozornili na sebe a jeden najel Ljůvě na zadek. Pak normálně vstal, řekl, že je v pořádku a odjel. Za půl hodiny přijelo osm policajtů dvěma auty a spustili humbuk, že lev napadl chlapa,“ řekl Valašskému deníku chovatel ze Zděchova Michal Prášek. Podle jeho názoru je policie předpojatá a žádný zákon prý mu nezakazuje, aby šel se lvem na procházku.
   Policisté nyní prošetřují okolnosti střetu a zjišťují i podmínky, za jakých se může tato šelma pohybovat. Získané informace povedou k určení právní kvalifikace události.
   Známo je prozatím jen to, že se kuriozní příhoda odehrála v neděli 10. června okolo třetí odpoledne u obce Zděchov. „Osmatřicetiletý cyklista ze Vsetína se blížil k obci po lesní cestě. Zde byl na procházce s připoutanou lvicí i třiatřicetiletý muž ze Vsetínska. Došlo ke kontaktu lvice a projíždějícího cyklisty, kdy cyklista následně vyhledal ošetření,“ uvedl policejní mluvčí Vladislav Malcharczik. Co se týče zranění, mělo by se jednat o škrábance a tržné rány na rukou a nohou. O nic vážného asi nepůjde, když cyklista tak rychle z místa vystřelil. Na druhou stranu se není co divit, lvice mu to mohla také vrátit. Lidé ze Zděchova teď mají duskusní téma na několik měsíců. Z chovu lvů v dědině radost nemají, bojí se. Kdo by se taky nebál, to není, jako když vám dírou v plotě uteče jezvčík...
ECHO Valašska