Se sluchátky v uších hazarduješ se svým životem. Policie zahájila novou preventivní kampaň
Se sluchátky v uších hazarduješ se svým životem. Policie zahájila novou preventivní kampaň
foto: Policie ČR

Zlínský kraj - Mladý muž poslouchající hlasitou hudbu ze sluchátek v uších, mobilním telefonem v rukou, jdoucí přes přechod pro chodce, nevidí, nevnímá, neslyší … to je ústřední motiv preventivního videa a komiksového letáku, které vytvořili policejní preventisté.
   Jejich cílem je připomínat teenagerům a ne jenom jim, nebezpečí, které jim hrozí v silničním provozu. Se sluchátky v uších a s mobilem v ruce si riziko neuvědomují, nevěnují pozornost svému okolí, nereagují na vnější podněty, jednají nepředvídatelně a zkratovitě a velmi snadno způsobují nebo se stávají oběťmi velmi vážných dopravních nehod.
   V dubnu minulého roku došlo na Uherskohradišťsku k tragické nehodě, kde sluchátka na uších sehrála fatální roli. V kolejišti mezi obcemi Kunovice a Uherský Brod se pohybovala dvacetiletá dívka s kapucí na hlavě a sluchátky na uších, kterou zachytil projíždějící vlak. Jenom o měsíc později ve Starém Městě v nočních hodinách náhle vstoupil do vozovky pětačtyřicetiletý muž se sluchátky v uších a mobilem v ruce. Projíždějící řidič neměl šanci na tuto situaci zareagovat a chodce srazil. Ten skončil s velmi vážnými zraněními v nemocnici.
   Prostřednictvím komiksového letáku i zveřejněním preventivního videa na sociálních sítích chceme mladým lidem připomínat, že se sluchátky v uších a s mobilem v ruce v silničním provozu hazardují s bezpečím svým i ostatních účastníků silničního provozu!
   Informační kampaň, kterou jsme zahájili dnes ve Zlíně, budeme během prázdnin provádět na preventivních akcích směrem k veřejnosti a následně pak během školního roku při besedách ve školských zařízeních Zlínského kraje.
por. Bc. Jitka Lysáčková, koordinátor prevence