Požár haly v Krhové likvidovalo šest jednotek hasičů
Požár haly v Krhové likvidovalo šest jednotek hasičů
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Krhová - Informaci o požáru plechové haly v obci Krhová na Vsetínsku přijali hasiči ve středu 8. července krátce před jedenáctou hodinou dopoledne. Podle oznamovatele se jednalo o sklad s materiálem o rozloze asi 50x10 metrů. Operační důstojník proto na místo vyslal postupně šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. K události vyjel také velící důstojník směny ze Zlína.
   Ihned po příjezdu bylo velitelem potvrzeno, že požár zasáhl uskladněné náhradní díly na automobily v hale a jejím blízkém okolí. Majitel se snažil před příjezdem o uhašení pomocí několika práškových hasicích přístrojů, avšak neúspěšně. Ihned byl proto nasazen jeden vysokotlaký proud a tři útočné proudy C, a hasiči v dýchací technice požár velmi rychle do několika minut lokalizovali. Celkovou likvidaci požáru velitel ohlásil po dohašení všech ohnisek ve 12:07 hodin. Majiteli pak byla nařízena dohlídka na požářišti do večerních hodin.
Zasahující jednotky:
HZS Zlínského kraje, stanice Valašské Meziříčí
HZS podniku DEZA a.s., Valašské Meziříčí
Hasičský sbor města Rožnov pod Radhoštěm
JSDH obcí Krhová, Poličná, Jablůnka
   Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů, který nyní pracuje na zjištění přesné příčiny vzniku události a výši uchráněných hodnot. Škoda byla majitelem předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun.
kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje