Požár způsobil na dílně a domku škodu dva miliony
Požár způsobil na dílně a domku škodu dva miliony
Hasiči hasí střechu domku. foto: HZS ZK

Rožnov - Technická závada na elektroinstalaci byla příčinou požáru dílny a rodinného domu v Rožnově p. R. v úterý 15. května.
   Požární poplach byl profesionálním hasičům z Valašského Meziříčí a dobrovolným hasičům z Valašské Bystřice, Zašové a Prostřední Bečvy vyhlášen v 18:22 hodin. Hasiči vyjeli k požáru s osmi automobilovými cisternami. „Na místě zjistili, že v hořící dílně je dvacetilitrový kanystr a desetikilová tlaková nádoba na propan-butan. Další tlakovou nádobu na propan-butan, která stála venku, odpojil majitel před příjezdem hasičů,“ řekl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Hasičům v dýchacích přístrojích se podařilo z objektu vytáhnout tlakovou nádobu i kanystr. Obě nádoby byly naštěstí prázdné.
Požár se rychle šířil a plameny poškodily střechu rodinného domu včetně obytné části. V 19 hodin se podařilo požár zlikvidovat a hasiči už jen dohašovali a vyhledávali skrytá ohniska hoření.
Škoda byla předběžně odhadnuta na dva miliony korun.
   Do práce se dala policie i vyšetřovatel hasičů a v pátrání se pokračovalo i následujícího dne dopoledne. Příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci, a to na kondenzátoru zářivky.
ECHO Valašska