Těžká havárie v Poličné. Pro těžce raněného motorkáře letěl vrtulník
Těžká havárie v Poličné. Pro těžce raněného motorkáře letěl vrtulník
Místo nehody v Poličné. foto: HZS ZK

Poličná - Ke střetu motorky s osobním vozem došlo ve středu 16. května odpoledne v centru Poličné u Valašského Meziříčí. Pro těžce zraněného motorkáře přiletěl vrtulník.
   K nehodě došlo krátce před třetí hodinou odpoledne. „Čtyřiapadesátiletý muž jel se Škodou Felicia od Valašského Meziříčí. Odbočoval vlevo na odstavnou plochu (před obchodem s potravinami, ozn. red.) ve chvíli, kdy v protisměru jel osmadvacetiletý motorkář na motorce značky Beta. Motorkář narazil do boku odbočujícího vozidla,“ uvedl mluvčí policie ČR Vsetín Vladislav Malcharczik.
   Náraz mladíka katapultoval přes Felicii nějakých deset metrů, motorka se odrazila do protisměru pod jedno z aut. Motorkář utrpěl těžké zranění zahrnující vícečetné zlomeniny a zranění hlavy, které si vyžádalo letecký transport do nemocnice. Nikdo jiný zranění neutrpěl.
   První ke zraněnému dorazili profesionální hasiči z Valašského Meziříčí. „Po příjezdu na místo hlášené události hasiči zjistili, že náhodní kolemjdoucí poskytují zraněnému řidiči první pomoc, která spočívala hlavně v nepřímé masáži srdce. Hasiči v této činnosti pokračovali až do příjezdu zdravotníků,“ informoval mluvčí hasičů.
   „Policisté u řidiče Felicie muže z Valašského Meziříčí provedli dechovou zkoušku. Ta byla negativní. Odhadli i škody na vozidlech. Na motorce činí škoda sedmdesát tisíc korun na škodovce patnáct tisíc korun,“ dodal mluvčí policie.
ECHO Valašska