Kapsářka kradla u vsetínského marketu
Kapsářka kradla u vsetínského marketu
Na kabelky v obchodech je třeba dávat si permanentní pozor. foto: Ilustrační foto

Vsetín - Smůlu měla zlodějka operující u jednoho ze vsetínských marketů. Zahlédl ji totiž přímo v akci mladý muž a okradenou ženu ihned informoval.
   Svědka v úterý 15. května zaujalo podezřelé chování ženy motající se okolo zákaznice vykládající nákupní košík do svého auta. Když vzápětí odcházela, třímala v rukou peněženku. „Muž ihned přispěchal k ženě ukládající zboží a přeptal se, zda má svou peněženku. Peněženka v kabelce nebyla. Muž se pustil za zlodějkou. Ta už seděla v autě a ujížděla,“ popsal situaci policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.
   Svědek poskytl ihned policii a té se díky informacím podařilo auto vysledovat a zastavit. Posádka byla zadržena v Novém Hrozenkově česko-slovenskou policejní hlídkou a byla deportována na policejní stanici.
   „Osmačtyřicetiletá cizinka se ke krádeži přiznala. Využila příležitosti, kdy nakupující pětašedesátiletá žena ukládala zboží do auta a její peněženka trčela z nedovřené kabelky. Peněženku vzala a v ní doklady, platební karty a hotovost tři tisíce korun. Když odcházela, všimla si cizinka, že její jednání postřehl opodál stojící muž. Peněženku zahodila, rychle nastoupila do auta a odjela,“ uvedl policejní mluvčí.
   Cizinka (policie neupřesnila, pozn. red.) si ještě v úterý převzala sdělení podezření pro trestný čin krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Podle trestního zákoníku lze uložit za tyto trestné činy trest až dva roky vězení.
ECHO Valašska