Policisté vystěhovali bezdomovce z neobydleného domu. Jeden z nich tam žil 7 let
Policisté vystěhovali bezdomovce z neobydleného domu. Jeden z nich tam žil 7 let
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Zlínští kriminalisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru čtyřem mužům a jedné ženě, kteří se bez svolení majitele nastěhovali do neobydleného domu ve Zlíně a bezplatně ho užívali, někteří z nich po dobu několika let.

Vystěhování těchto osob předcházelo trestní oznámení od jednatele firmy, která tuto nemovitost vlastní a má v plánu ji přebudovat.

Policisté v rodinném domě přistihli hned několik osob, které bydlely v jednotlivých pokojích v nevyhovujících a nehygienických podmínkách. Muži byli ve věku od 37 do 53 let, žena měla 22 let. Všichni policistům potvrdili, že obývají jednotlivé pokoje, jeden z nich dokonce po dobu 7 let. Za asistence policie a v přítomnosti majitele nemovitosti objekt opustili.

Všichni podezřelí mají několik záznamů v rejstříku trestů, mladá žena byla jednou soudně trestaná. Nyní jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Ke svému jednání se přiznali s vysvětlením, že nemají kde bydlet.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín