Vážná nehoda u Jablůnky na Vsetínsku. Na místo letěl vrtulník
Vážná nehoda u Jablůnky na Vsetínsku. Na místo letěl vrtulník
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Jablůnka – Bezmála šest hodin zasahovali profesionální hasiči ze Vsetína u vážné dopravní nehody, která se stala v v úterý 28. června v odpoledních hodinách u obce Jablůnka a uzavřela tak hlavní silnici na Vsetín.

Po příjezdu k místu nehody hasiči průzkumem zjistili, že se zde střetla tři osobní vozidla s malým motocyklem. Při nehodě byl velmi vážně zraněn motorkář. Hasiči asistovali posádce zdravotnické záchranné služby při jeho ošetření. Vzhledem k rozsahu zranění byl na místo povolán vrtulník, který transportoval muže do ostravské nemocnice. Dále byl zraněn řidič vozidla Fiat, kterého převezl sanitní vůz do nemocnice k dalšímu vyšetření. Řidičky z dalších vozidel vyvázly bez zranění.

Hasiči u automobilů provedli protipožární opatření a odpojení autobaterií. Po střetu unikly z motocyklu provozní kapaliny, které hasiči zasypali sorbentem.

Příčina a okolnosti nehody, která na několik hodin uzavřela silnici, je nyní v šetření Policie ČR. Jakmile to situace dovolila uklidili hasiči silnici a vrátili se zpět na svou stanici.

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje