Policista ve volnu a další projíždějící muž poskytli první pomoc zraněným po čelní srážce
Policista ve volnu a další projíždějící muž poskytli první pomoc zraněným po čelní srážce
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Ve čtvrtek 30. června před čtrnáctou hodinou došlo mezi obcemi Napajedla a Spytihněv k dopravní nehodě mezi osobními vozidly Hyundai a Peugeot. Pětatřicetiletá řidička vozidla Hyundai pravděpodobně vlivem mikrospánku přejela při jízdě od Spytihněvi do Napajedel do protisměru, kde se střetla s protijedoucím vozidlem Peugeot, které řídila dvaapadesátiletá řidička.

V obou vozidlech cestovalo celkem pět osob včetně tří dětí. Všichni byli převezeni do nemocnic s lehkým zraněním. Způsobenou škodu vyčíslili policisté na 140 tisíc korun. Dechové zkoušky byly u obou řidiček negativní. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

Těsně před tím, než došlo k dopravní nehodě, jel z Napajedel do Spytihněvi v době svého volna policista z Obvodního oddělení PČR ve Slavkově u Brna, pprap. Petr Kolofík. Při jízdě uviděl, že řidička protijedoucího automobilu přejíždí do protisměru. Stihl se jejímu vozidlu vyhnout, takové štěstí ale neměla řidička jedoucí za ním, která se s protijedoucím vozidlem srazila.

Policista nezaváhal, zastavil, vrátil se a pomohl vyprostit z havarovaného vozidla tři děti. Až do příjezdu záchranářů se o ně postaral a poskytl jim první pomoc. Zároveň s ním zastavil a pomohl účastníkům dopravní nehody Petr Buček z Žeranovic, který v tu dobu také projížděl kolem. Přivolal záchranné složky a nasměroval je. Za pomoc a obětavost oběma mužům děkujeme.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín