Začal Masters of Rock. V pohotovosti jsou desítky policistů
Začal Masters of Rock. V pohotovosti jsou desítky policistů
SAMSUNG DIGITAL CAMERA foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Ve čtvrtek 7. července začal ve Vizovicích po dvouleté odmlce tradiční festival rockové hudby, který potrvá až do neděle. Desítky policistů budou v těchto dnech ve Vizovicích a okolí nepřetržitě dohlížet na pořádek a bezpečnost. Tato akce výrazným způsobem ovlivní život nejen obyvatelům Vizovic, ale také řidičům, kteří budou obcí pouze projíždět.

Ve Vizovicích jsou již od pondělí v pohotovosti policisté z obvodních oddělení, pohotovostního a eskortního oddělení, dopravní policisté, příslušníci cizinecké policie, kriminalisté a nechybí ani policejní kynologové a policisté na koních. Policie má k dispozici i policisty-nováčky z Útvaru policejního vzdělávání z Holešova, kteří budou součástí jednotlivých policejních hlídek.

Kromě dopravních komplikací se policisté snaží předejít i krádežím či porušování veřejného pořádku. Proto jsou na místě mimo jiné i policisté v civilu a ze vzduchu situaci monitoruje policejní dron.

Policisté dosud nemuseli řešit žádnou mimořádnou situaci a doufají, že tomu tak bude až do konce opatření, tedy do pondělního odpoledne.

nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Zlín