Jen se otočila a drzý zloděj ji ukradl z kočárku kabelku
Jen se otočila a drzý zloděj ji ukradl z kočárku kabelku
Ilustrační foto

Rožnov - Před měsícem v Rožnově pod Radhoštěm přišla žena o kabelku s doklady, penězi a mobilním telefonem. Policisté zjistili pachatele a tomu ve středu sdělili podezření pro trestný čin krádež.
Před měsícem v dopoledních hodinách šla šestatřicetiletá žena z Rožnovska se svými dětmi na dětské hřiště poblíž centra Rožnova pod Radhoštěm. Svou kabelku nechala na madle kočárku. Kočárek průběžně kontrolovala. Našel se ale okamžik, kdy kočárek nesledovala a to byla příležitost, které využil kolemjdoucí muž. Ten kabelku vzal. Žena si jej všimla, dokonce na něj volala, ale muž i s kabelkou zmizel.
   Policisté zjistili popis pachatele i obsah kabelky. V ní byl mobilní telefon, platební karty, klíče od auta, doklady a dva tisíce korun v hotovosti. Celkově se škoda vyšplhala na necelých sedm tisíc korun.
Získat informace, které by policisty dovedly ke zloději, nebylo jednoduché. Ale podařilo se. Ve středu stanul před policejním vrchním inspektorem dvaatřicetiletý muž z Rožnova pod Radhoštěm. Následně si převzal sdělení podezření pro trestný čin krádež. Muž sdělil, že jediným cílem bylo při krádeži získat peníze. Vzal hotovost, mobilní telefon a tašku nechal být.
   Zloději častokrát využívají příležitostí, které jim lidé poskytnou. Jsou to odložené kabelky v nákupních vozících, cenné věci ponechané v autech nebo neuzamčená kola. Buďme obezřetní a nedávejme jim tolik šancí.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín