Dva násilníci putovali na záchytku. Oba byli agresivní k partnerkám
Dva násilníci putovali na záchytku. Oba byli agresivní k partnerkám
Ilustrační foto foto: VÍT DRBAL

Vsetín - Dva velmi podobné případy řešili přes víkend vsetínští policisté. V sobotu večer a v neděli dopoledne dva muži řešili partnerské vztahy. Oba nechtěli svého jednání zanechat a nadýchali přes tři promile. Skončili na záchytce.
   O tom, že alkohol není dobrý rádce při řešení partnerských vztahů, se přes víkend ve Vsetíně přesvědčili dva muži. V sobotu po šesté večer poblíž centra přišel ke dveřím bývalé partnerky jednapadesátiletý muž ze Vsetína. Nechtěl na návštěvu, chtěl jen urážet a vyhrožovat. Například zapálením auta. Muž svého jednání nezanechal ani za přítomnosti policistů. Muž skončil na policejní služebně a následně na záchytce. Důvod byl jasný, výsledek dechové zkoušky měl hodnotu 3,61 promile.
   V neděli po půl desáté dopoledne řešili policisté hádku mezi mužem a ženou v centru Vsetína. Jednatřicetiletý muž navštívil svou přítelkyni, ale vše zvrtlo v urážky a také vyhrožování. Žena si již nepřála jeho přítomnost v bytě, ale muž nechtěl byt opustit. V agresivním chování nechtěný návštěvník pokračoval i za přítomnosti policistů. Nakonec si dal říci a místo opustil. Ne na dlouho. Chtěl se do bytu vrátit i přes výzvy policistů, aby místo opustil. Nakonec i tento muž skončil v rukou policistů a nakonec na záchytce. Po provedení dechové zkoušky přístroj ukázal na hodnotu 3,47 promile.
   Jednání obou mužů nyní bude projednávat správní orgán. V prvním případě za přestupek proti občanskému soužití a ve druhém za přestupek proti občanskému soužití i přestupek proti veřejnému pořádku mužům hrozí až dvacetitisícová pokuta.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín