Na svého soka zaútočil kladivem. Za to by mohl strávit 18 let v base
Na svého soka zaútočil kladivem.  Za to by mohl strávit 18 let v base

Zubří - Až osmnáct let kriminálu může vyfasovat pětatřicetiletý muž za pokus o vraždu. Na svého soka v lásce totiž zaútočil kladivem a v jednom z bytů v Zubří mu způsobil vážná zranění. Soudce jej za to poslal do vazby v Olomouci.
   K útoku došlo v pondělí 10. září krátce po poledni. V tu dobu pobýval čtyřiadvacetiletý mladík u své přítelkyně v jejím bytě. „Kolem půl jedné odpoledne dovnitř nezvaně vstoupil bývalý přítel ženy a začal přítomného muže slovně napadat a vyhrožovat mu napadením a usmrcením. Napadaný muž měl z útočníka strach, protože ho už dříve napadl a způsobil mu vážnější zranění. Navíc mu už delší dobu slovně, i prostřednictvím telefonu, stále vyhrožuje. Z obav z dalšího útoku měl mladší z mužů u sebe na svoji obranu pepřový sprej a plynovou pistoli, kterou proti agresivnímu muži v bytě použil,“ popsala začátek incidentu zlínská policejní mluvčí Lenka Javorková. Tato obrana však nezabrala. Agresor vzal kladivo a opakovaně s ním aktivně se bránícího muže udeřil do hlavy. Život mu patrně zachránila přítomná žena, která útočníka odstrčila. Zraněnému se tak podařilo vyběhnout z bytu ven a prvního kolemjdoucího požádal o zavolání záchranné služby. Zdravotníci postiženého s vážným zraněním odvezli do nemocnice, kde byl hospitalizován.
   Z bytu následně odešel i agresivní žárlivec. Přivolaní policisté jej zanedlouho dopadli a umístili do cely. V dechu měl přes dvě promile. Na místo činu přijeli i vsetínští kriminalisté a poté, co zjistili, že jde o pokus o vraždu, předali případ k dalšímu šetření zlínským kolegům.
   „Vyšetřovatelka krajského oddělení obecné kriminality muže den po útoku obvinila ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu a přečinu porušování domovní svobody. Za zmíněné trestné činy může být obviněný potrestán trestem odnětí svobody na deset až osmnáct let. Za trestnou činnost násilného charakteru už byl v minulosti několikrát odsouzen,“ dodala policejní mluvčí.
ECHO Valašska